Agnieszka Prosowska-Iwicka ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc.

Brała udział w kursach, m.in. w mistrzowskim kursie fletowym u J. Galwaya w Weggis (Szwajcaria) oraz u M. Niedermayera (pierwszego flecisty Wiener Philharmoniker) w Wiedniu.

W 1993 roku była pierwszą flecistką w międzynarodowej młodzieżowej orkiestrze Euro Youth Philharmonic w Grecji.

Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz orkiestrą Sinfonia Varsovia, z którą w 2000 roku wystąpiła jako solistka na koncertach m.in. w Filharmonii Berlińskiej.

Jest laureatką konkursów fletowych m.in.w Krakowie, Olsztynie, Włoszakowicach oraz kameralnych, mi.in. w Castelfidardo (Włochy) I nagroda oraz w Klingenthal (Niemcy) II nagroda.

Jest pierwszą flecistką orkiestry Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie, w której pracuje od 1995 roku.
Z zespołem tym występowała w większości krajów Europy oraz w Japonii, Chinach, Hong-Kongu.

Koncertuje jako kameralistka (w kwartecie fletowym i w duecie z harfą).

Dokonała nagrań płytowych solowych oraz kameralnych utworów fletowych współczesnych kompozytorów polskich- Alicji Gronau- Osińskiej, Marcina Wierzbickiego i Wojciecha Łukaszewskiego.

Jest pedagogiem klasy fletu w ZPSM nr 1 w Warszawie.

Od 8 lat prowadzi klasę fletu oraz fletowe zespoły kameralne i orkiestrę fletową podczas wakacyjnych warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez olsztyńskie koło SPAM- „Wakacje z nutkami”.